pátek 7. října 2016

Protivínský památník zve k návštěvě

otevřeno do konce října, úterý - neděle / 9:00 - 12: 00 , 13:00 - 16:00  hod.


Otevřené dveře zvou k návštěvě Památníku města Protivína
Video pozvánka, která nenahradí návštěvu. Vysíláno českou televizí  v pořadu Tamtam - 1. 10. 2016.
Exotická příroda v Protivíně Exotická příroda v Protivíně, Česká televize - Tamtam


Probíhající výstava - výběr ze sbírky pohlednic Jaroslava Bouška 
Dějiny českého národa na starých pohlednicích
K 700. výročí narození císaře a krále Karla IV.
15. 8. – 30. 10. 2016

V minulosti byly ve velké oblibě pohlednice věnované výjevům z našich dějin. Mnohdy se vydávaly v početných sériích v mnoha nakladatelstvích.
Předním vydavatelem historických pohlednic byl F. J. Jedlička z Prahy a pak také Jiří Schicht z Ústí nad Labem. Nejpočetnější sérii tohoto žánru, která má nejméně 20 řad a jmenuje se Historie českého národa v obrazech, vydalo nakladatelství VkT. Další významné série vydávali J. Hladký z Prahy – Vinohrad (Naši bohatýři), Václav Krátkoruký z Prahy (romantické výjevy z našich dějin malíře A. Libschera a pražský Štruncův grafický kabinet (pro něj maloval české dějiny Václav Brožík).
V Protivíně jsou všechna tato nakladatelství zastoupena. Výstava je ale tříděna chronologicky – po jednotlivých obdobích našich dějin. Sbírka pana Jaroslava Bouška se tak vlastně stává ilustrovaným průvodcem našich dějin.


Prácheňské muzeum v Písku připomíná nedožité výročí osmdesátin Václava Havla. 
V Chodbě knihovny bude do 23. října 2016  k vidění expozice Stopa Václava Havla v Písku, která se vrátí k prezidentským návštěvám ve městě nad Otavou v letech 1990 a 1996.

Několik fotografií z návštěvy v roce 1990 bylo možno vidět na výstavě Radka Lenemajera v Galerii Kaplanka. #pamatnikProtivin #muzeumProtivin #ProtivinNet #ceskatelevize #tamtam #PrachenskeMuzeumPisek

Žádné komentáře:

Okomentovat